Eurovision 2011, zaujímavé fakty a účastníci

Eurovision 2011 bude už 56. miesto v súťaži Eurovision Song Contest. Bude sa konať v Düsseldorfe (Nemecko) od 10. do 14. mája. Tradíciou súťaže hostiteľská krajina. V minulom roku získalo Nemecko speváka Lena, ktorá vystupovala v piesni "Satellite". Samozrejme, táto súťaž bola vždy priťahovaná pozornosťou miliónov divákov. Eurovision 2011, zaujímavé fakty a účastníci boli predmetom diskusie v predvečer udalosti. Čo nám tento rok poskytne hudobná súťaž?

Takže zaujímavosti a užitočné informácie: semifinále sa uskutoční 10. a 12. mája a finále sa uskutoční 14. mája. V Rusku bude vysielať verejná ruská televízia. Komentár bude Yuri Aksyuta a Yana Churikova.

Téma dizajnu bola farebnými lúčmi a ako symbol bol vybraný srdce, pozostávajúce z lúčov. Motto súťaže je: "Pocit srdca".

Hannover, Hamburg, Berlín a Düsseldorf boli v dopyte po súťaži. Areál v Düsseldorfe pojme 50 000 divákov, čo sa stalo rozhodujúcim faktorom pri výbere miesta súťaže. Nemecko už v minulosti uskutočnilo Eurovision v rokoch 1957 a 1983, ale zjednotené Nemecko po prvýkrát prijalo túto súťaž. "Eurovision 2011" bude najväčšou televíznou udalosťou roka. Počas predstavenia sa plánuje použitie 25 kamier.

Účastníci roka 2011

Tento rok sa Taliansko, Rakúsko, Maďarsko a San Marino vrátia do súťaže. Vo finále tohto roku budú súťažiť účastníci reprezentujúci 25 krajín ("Veľká päťka") a 10 víťazov každého semifinále.

Slávnostné otvorenie súťaže sa uskutoční 7. mája v Düsseldorfe. Otvorenie sa uskutoční v planetáriu Tonhalle, ktoré sa nachádza na brehu Rýna. Otvárací ceremoniál bude starostou mesta Dirk Elbers.

V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa žiadna krajina neodmietla zúčastniť. Žiadosť Čiernej Hory sa z finančných dôvodov nepotvrdila. Skôr, Luxembursko, Česká republika, Monako, Andorra, Maroko a Libanon vypadli z Eurovize 2011.

43 štátov nie je rekordným počtom účastníkov. Pred tromi rokmi podobný počet krajín poslal svojich predstaviteľov do Belehradu. Prvou krajinou, ktorá rozhodla o svojom zástupcovi, bolo Nemecko. Opäť ju predstaví Lena Meyer-Landrut, ktorá minulý rok vyhral v Oslo.

Ruský účastník

Rusko bude na súťaži Alexej Vorobyov zastúpené s piesňou "Get You". V tomto roku spoločnosť ORT využila svoje právo nezávisle vybrať si súťažnú pieseň bez toho, aby vykonala národné kvalifikačné kolo. Pieseň bola napísaná RedOne - autorkou oficiálnej FIFA majstrovstiev sveta vo futbale 2006, spolupracuje s Lady Gaga, Shakira, Jennifer Lopez, Enrique Iglesias a ďalšími hviezdami.

Alexey sa narodil v roku 1988 v meste Tula. Vyštudoval hudobnú školu, hudobnú školu a školu. Gnesin. Opakovane sa stal laureátom a diplomovým víťazom medzinárodných a ruských súťaží, vystupoval vo viac ako 14 rolách vo filmoch.

Ukrajina

26. februára v sobotu vo vysielaní prvého národného televízneho kanálu krajina vybrala svojho zástupcu. Stali sa Mikeom Newtonom, ktorý dokázal dobiť divákov i odbornú porotu. Pri výbere sa všetci mohli zúčastniť - hlasovanie na internete sa začalo na jeseň, ale až do posledného okamihu, kedy nikto nemohol s istotou pomenovať víťaza, intrigy sa zachovali až do konca. Víťaz nemohol obmedziť slzy počas živého vysielania po ohlásení výsledkov. Prezývku Mick Newton vytvorila jej prvý producent Yuri Thales. Newton v angličtine - "nový tón" a Mika - od sólistky Rolling Stones Mika Jagera.

bielorusko

Oficiálnym predstaviteľom Bieloruska v súťaži bude spočiatku speváčka Nastya Vinniková s vlasteneckou piesňou "Narodená v Bielorusku"! Autormi boli Viktor Rudenko a Jevgenij Oleinik, bývalý producent víťaza Juniorskej súťaže Eurovision Song Contest 2007, Alexej Zhigalkovich. Hovorí sa, že rozhodujúcim faktorom pri výbere Nastya bol názor "otca" - Alyaksandra Lukašenka, ktorý sa osobne veľmi páčil mladému umelcovi.

predpovede

Vedúci bookmakeri urobili svoje prvé predpovede o výsledku súťaže. Francúzsko Amória Vasiliho sa stalo obľúbeným a ruský zástupca vstúpil do prvej desiatky. Šance Francúzska boli vysoko oceňované najdôležitejšími britskými kanceláriami Ladbrokes a William Hill. Amori Vasili vytvorila dve albumy, ktoré predávali vo Francúzsku viac ako 250 000 kópií.

Pre spoločnosť Basil nasleduje Nórsko a Veľká Británia a ďalšie Estónsko a Nemecko. Rusko zdieľalo 6. miesto so Švédskom. Top 10 bolo uzavretých predstaviteľmi Azerbajdžanu, Bosny a Hercegoviny a Maďarska.

Jediný víťaz "Eurovízie" z Ruska - Dima Bilan je presvedčený, že Alexej Vorobyov vstúpi tento rok do top piatich alebo dokonca na prvých troch víťazov.

Yana Rudkovskaya je presvedčená, že Eric Sade (Švédsko), Getter (Estónsko), skupina "Blue" (Veľká Británia) a Cathy Woolf (Maďarsko) majú najvyššie šance na víťazstvo. Podľa výberu Ruska je podľa jej priznania trochu ohromená. Podľa jej názoru dostala Alexey veľmi veľký pokrok z prvej kanála, aj keď sa jej táto voľba páči viac ako účinkujúci, ktorí v posledných dvoch rokoch zastupovali Rusko.